Daniel Lowther – Malarstwo

| USA | Salt Lake City

 

Daniel Lowther maluje techniką olejną, krajobrazy oraz malarstwo abstrakcyjne. Sztuka jest dla niego bardzo ważna, a malarstwo jest jego największą pasją. Radość sprawia mu obserwacja pięknych i interesujących momentów zmieniającej się natury, z której czerpie inspirację do pracy. Jego twórczość jest bardzo osobista, pełna emocji i odzwierciedla cierpienia, które sprawiły, że stał się silniejszy.

Daniel Lowther mieszka w Salt Lake City USA, urodził się w Sztokholmie w Szwecji, dorastał na Węgrzech, skąd wyjechał na studia artystyczne do Turcji na Üniversitesi Hukuk Fakültesi w Stambule. Charakterystyczną cechą jego obrazów są żywe kolory, niebieskie, żółte, czerwone, czarne oraz niezwykłe kształty. Jest kreatywny, wrażliwy na świat kolorów i nastrojów, dzięki czemu tworzy obrazy na granicy fantazji i rzeczywistości.

Jego malarstwo działa na widzów, pejzaże są jak żywe, a abstrakcja łączy kolorowe wibracje, przez ostrość kolorów i światła oraz prostotę form.

Jego hobby to gra na saksofonie i gitarze, słucha muzyki, żegluje, podróżuje, a ulubionym sportem jest piłka nożna, siatkówka i hokej.

Poznaj także: