Ewa Wolak – Malarstwo

| Polska

 

Ewa Wolak pracuje w redakcji gazety „Brama Przemyska” i Portalu Przemyskiego. Sztuką interesuje się od dziecka, jednak malować zaczęła kilka lat temu.
Od 2012 roku jest członkiem Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy Centrum Kultury w Przemyślu, w ramach którego uczestniczy w licznych wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. Ciągle szuka i próbuje swoich sił w różnych technikach: olej, akryl, akwarela, grafika, rysunek.

Maluje pejzaże i  architekturę, ale najwięcej przyjemności czerpie z malowania portretów, bo w ten sposób może wyrazić swoją miłość do ludzi. Jej ciepły stosunek do portretowanych osób jest odzwierciedleniem mieszkających w niej emocji: miłości, radości, smutku i nostalgii.

Odnajduje piękno w osobach niekoniecznie dla innych ładnych, stara się pokazać, co w tych ludziach jest szczególnego, zajrzeć do ich duszy. Nie chce pokazywać urody tylko wnętrze, nastrój, smutek i emocje swoich modeli. Z przyjemnością portretuje ukochane wnuczki, rodzinę i przyjaciół.

Malarstwo zawsze było marzeniem jej życia, długo czekała aby się odważyć i wziąć pędzel do ręki. Musiała do tego dojrzeć. Dostrzega piękno w fakturze starych spękanych murów, w opuszczonych przed laty cerkwiach zarośniętych chwastami, w szarym źdźble trawy oszronionym mrozem, w bramie walącego się budynku, ale przede wszystkim w człowieku. Obrazy maluje w każdej chwili swojego życia, obserwując naturę zapamiętuje i cieszy się chwilą, gdy zobaczy coś, co ją poruszy i zachwyci.

Lubi uczestniczyć w plenerach  malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pomimo tak krótkiego czasu udało jej się już zdobyć kilka nagród i wyróżnień na Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej. Miała kilka wystaw swoich prac w Polsce oraz jedną w Brekowie na Słowacji.

 

Poznaj także: