Katarzyna Grabka – Malarstwo i ceramika

| Polska

 

Katarzyna Grabka jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie ze specjalnością malarstwa. Kształciła się w kierunku malarstwa, rysunku, rzeźby, a także grafiki komputerowej.

Katarzyna Grabka ŚpiącaPasję i talent plastyczny odkryła w szkole średniej, kiedy szkicowała projektowaną odzież. Katarzyna Grabka AniolkiW rysunkach twarzy modelek z łatwością potrafiła uchwycić podobieństwo i wyrazić emocje modeli. W ten sposób odkryła w sobie talent, zaczęła malować portrety, pejzaże i wybrała dalsze kształcenie na studiach artystycznych. Jednak płaskie płótno nie do końca sprawiało jej satysfakcję, zaczęła tworzyć formy przestrzenne, malować na ceramice i tworzyć mozaiki oraz różne przedmioty ceramiczne, których proces powstawania uznaje za ciekawszy i bardziej wymagający niż malowania obrazów.

Dużo pracy wkłada również w mniejsze dzieła, takie jak anioły, zwierzęta oraz sztukę użytkową. Jej piękne kolorowe mozaiki montowane są na płytach gipsowych, dzięki czemu można je bezpośrednio przytwierdzić do ściany i zaaranżować wnętrze.

Poznaj także: